گزارش مختصر از کنفرانس تحقیقی اروپایی

‏گزارش مختصر از کنفرانس تحقیقی اروپایی جایگاه امیر حبیب الله "کلکانی " درتاریخ معاصر دانشگاه وست منستر لندن کنفرانس به همت تعدادی از همتباران وهموطنان ما مقیم شهر لندن برنامه ریزی شده بود ، درکار کنفرانس تعدادی از محققین و دانشمندان علوم اجتماعی و تاریخ و سیاسی از کشور هایی  ،جرمنی ، سویدن ، ناروی وهالند اشتراک داشتند. سخنرانان در کار کنفرانس با استفاده از منابع داخلی و بینن المللی برای روشن سازی تاریخ واقعی یک دورهء کوتاه از تاریخ کشورمان و به خصوص درمورد شخصیت مرکزی آن عیار مرد خراسانی امیر حبیب الله "کلکانی" از عیاری تا رسیدن به مسند قدرت و شهادتش کار هایی تحقیقی شانرا به کنفرانس ارایه نمودند. شاید دربیشترازهشتاد سال گذشته این چند باری است که این جریان تاریخی مورد بحث قرارمی گیرد ، بحث ها به حدی روشن کننده حقایق تاریخی بود که تعدادی شاید برای اولین بار شنیده باشند که تاریخ یک مرحله چنان واژگونه جلوه داده شده بود و یا مسخ شده بود که اشتراک کنندگان کنفرانس را به دقت بیشتر به سخنان ، سخنرانان جلب کرده بود ، همه استقبال و استقبال واستقبال از پرده برداشتن جعل تاریخی وتکرار حوادث وحشتناک تاریخ . برای من جالب ترین مسله اشتراک بسیار پررنگ نسل جوانان و بانوان دانشگاهیان از کشورهایی اروپایی و علاقمندی شان نسبت به تاریخ و هویت تاریخی شان بود ، اشتراک و سهم گیری جوانان و بانوان جوان در سخنرانی ها و سرودن و دکلمه شعر هایی حماسی و و روشنگرانه و خردمندانه و تمثیل فرهنگ بلند پارسی  فضای کنفرانس را پوشش داده بودند واقعا مرا امید وار به آینده ساخت. دانشمندان عرصه علوم اجتماعی ، تاریخ ، فلسفه ، جامعه شناختی همه وهمه بااین مسله از نظرو زوایای  تاریخ و فلسفه و جامعه شناسی  پرداختند، این کنفرانس برای من یکی از آموزنده ترین کنفرانس های بود که تا اکنون  اشتراک ورزیده بودم . البته قابل یادآوری میدانم که سالها قبل به ابتکار محترم داکتر عطا صفوی مجالسی درکشورهالند برای برگذاری چنین یک کنفرانس برگذارشد و هم چنان بحثی از جانب محترم عبدالشکور خوشه چین برای بر پایی مزار برای شهدای 84 سال پیش که با امیرحبیب الله کلکانی یکجا توسط دژخیمان وحشی نادری به شهادت رسیدند مطرح شده بود، امیدوارم که با برگذاری این کنفرانس حداقل آرزوی شان بر آورده شده باشد. حالا یکباردیگر این بحث در متن کنفرانس مطرح گردید و اشتراک  کنندگان کنفرانس را عقیده بر آن بود که بابرگذاری کنفرانس های مشابه برای روشن سازی حقایق سرسخت تاریخی نیاز مبرم زمان و بازنویسی تاریخ این جغرافیاست . اسناد کنفرانس در آینده نزدیک از طریق شبکه هایی اجتماعی بدسترس هموطنان قرارداده خواهد  شد و از متون سخنرانی ها کتابی ترتیب وبدست نشر سپرده می  شود. کار کنفرانس که از ساعت 1 بعد از ظهر روز یکشنبه مورخ 14 دسمبر آغاز شده بود حوالی ساعت 7 شب همان روز  باموفقیت پایان یافت .‏

گزارش مختصر از کنفرانس تحقیقی اروپایی
جایگاه امیر حبیب الله "کلکانی " درتاریخ معاصر
دانشگاه وست منستر لندن
کنفرانس به همت تعدادی از همتباران وهموطنان ما مقیم شهر لندن برنامه ریزی شده بود ، درکار کنفرانس تعدادی از محققین و دانشمندان علوم اجتماعی و تاریخ و سیاسی از کشور هایی ،جرمنی ، سویدن ، ناروی وهالند اشتراک داشتند.
سخنرانان در کار کنفرانس با استفاده از منابع داخلی و بینن المللی برای روشن سازی تاریخ واقعی یک دورهء کوتاه از تاریخ کشورمان و به خصوص درمورد شخصیت مرکزی آن عیار مرد خراسانی امیر حبیب الله "کلکانی" از عیاری تا رسیدن به مسند قدرت و شهادتش کار هایی تحقیقی شانرا به کنفرانس ارایه نمودند.
شاید دربیشترازهشتاد سال گذشته این چند باری است که این جریان تاریخی مورد بحث قرارمی گیرد ، بحث ها به حدی روشن کننده حقایق تاریخی بود که تعدادی شاید برای اولین بار شنیده باشند که تاریخ یک مرحله چنان واژگونه جلوه داده شده بود و یا مسخ شده بود که اشتراک کنندگان کنفرانس را به دقت بیشتر به سخنان ، سخنرانان جلب کرده بود ، همه استقبال و استقبال واستقبال از پرده برداشتن جعل تاریخی وتکرار حوادث وحشتناک تاریخ .
برای من جالب ترین مسله اشتراک بسیار پررنگ نسل جوانان و بانوان دانشگاهیان از کشورهایی اروپایی و علاقمندی شان نسبت به تاریخ و هویت تاریخی شان بود ، اشتراک و سهم گیری جوانان و بانوان جوان در سخنرانی ها و سرودن و دکلمه شعر هایی حماسی و و روشنگرانه و خردمندانه و تمثیل فرهنگ بلند پارسی فضای کنفرانس را پوشش داده بودند واقعا مرا امید وار به آینده ساخت.
دانشمندان عرصه علوم اجتماعی ، تاریخ ، فلسفه ، جامعه شناختی همه وهمه بااین مسله از نظرو زوایای تاریخ و فلسفه و جامعه شناسی پرداختند، این کنفرانس برای من یکی از آموزنده ترین کنفرانس های بود که تا اکنون اشتراک ورزیده بودم .
البته قابل یادآوری میدانم که سالها قبل به ابتکار محترم داکتر عطا صفوی مجالسی درکشورهالند برای برگذاری چنین یک کنفرانس برگذارشد و هم چنان بحثی از جانب محترم عبدالشکور خوشه چین برای بر پایی مزار برای شهدای 84 سال پیش که با امیرحبیب الله کلکانی یکجا توسط دژخیمان وحشی نادری به شهادت رسیدند مطرح شده بود، امیدوارم که با برگذاری این کنفرانس حداقل آرزوی شان بر آورده شده باشد.
حالا یکباردیگر این بحث در متن کنفرانس مطرح گردید و اشتراک کنندگان کنفرانس را عقیده بر آن بود که بابرگذاری کنفرانس های مشابه برای روشن سازی حقایق سرسخت تاریخی نیاز مبرم زمان و بازنویسی تاریخ این جغرافیاست .
اسناد کنفرانس در آینده نزدیک از طریق شبکه هایی اجتماعی بدسترس هموطنان قرارداده خواهد شد و از متون سخنرانی ها کتابی ترتیب وبدست نشر سپرده می شود.
کار کنفرانس که از ساعت 1 بعد از ظهر روز یکشنبه مورخ 14 دسمبر آغاز شده بود حوالی ساعت 7 شب همان روز باموفقیت پایان یافت

/ 2 نظر / 56 بازدید
نمايشگاه هاست www.hostexhibition.com

با سلام به شما دوست عزيز : از سايت من ديدن کنيد براي شما يک پيشنهاد خوب دارم تبديل و بلاگ شما به سايت دائمي هاستينگ رايگان هديه ما به شما با من در تماس باشين يا هو اي دي host_iran هاست,هاست رايگان,هاستينگ,فروش هاست,خريد هاست,سرور مجازي,وي پي اس با تشکر[گل] [گل]

======== پری سا ============

سلام انصافا وبلاگ زیبایی دارین.این رو جدی میگم... خوشحال می شوم به دیدار من بیاید و تبادل لینک کنیم لینک شبکه دیدار را در وبلاگ خود قرار دهید و از دیدار یک دامنه مانند tahaonline.tk هدیه بگیرید www.30you.ir با ایمیل 30you.ir@gmail.com مکاتبه کنید