زندگی نامه دگر جنرال محمد ایوب سالنگی فرمانده پولیس کابل

 

 

محمد ایوب سالنگی فرزند الحاج محمد اسماعیل ولدیت محمد یونس مسکونه قریه تاغمه والسوالی سالنگ ولایت پروان متولد سال 1344 تحصیلات ابتدائی را در مکتب دهاتی تاغمه سالنگ تا صنف 9 درمکتب متوسط سالنگ و صنف نهم را در لیسه عالی شاه دو شمشیره(ع) ادامه داده و دوره فراغت صنف 12 را درلیسه شبانه  بامساعد شدن شرایط تحصیل به اتمام رسانیده   و با مداخله روسها در کشور به صفوف مجاهدین پیوستند و در سال 1364 به حیث قومندان پایگاه اورتی سالنگ مقرر گردیده   بعد از پیروزی مجاهدین بحیث قوماندان غند شاهراه 757 پروان-بغلان ایفای وظیفه نموده مدتی بعد در پست رئیس ارکان فرقه 35 الی عقب نشینی مجاهدین از کابل و سپس رئیس امنیت ملی ولایت پروان در دوران مقاومت و بعدا قومندان لوای 851 بعد از شکست طالبان از افغانستان ومتاقباقوماندان عمومی گارنیزیون کابل و مدتی به حیث قوماندان امنیه کندهار و به تعقیب ان    قوماندان امنیه هرات و سپس به حیث قوماندان امنیه قندوز و  مدتی  نیز به عنوان  قومندان امنیه کابل  فعالیت نموده بعد به حیث قومندان امنیه ننگر هار وفعلا هم دوباره نظر به لزوم دید مقام محترم وزارت امور داخله دولت اسلامی بصفت فرمانده پولیس کابل مصروف خدمت به هموطنان عزیز میباشند 

 

 مجروحیت های محترم سالنگی :

دوبار مجروح گردیده   یک بار درزمان تجاوز روس ها وبار دوم درزمان طالبان

 وضعیت دگر جنرال سالنگی:

متاهل می باشد و دارا ی چهارفرزند هستم دو دختر و دو پسر . به دو زبان فارسی و پشتو خوب صحبت میکند و به انگلیسی هم بلدیت فیصدی دارد.

 

 

برگرفته شده از سایت محترم ایوب سالنگی فرمانده پولیس کابل 

/ 1 نظر / 444 بازدید
مروارید

برادر گرامی سلام و درود بشما. زحمات فرهنگی ات قابل قدر است. در همین صفحه مجروح یا مجروحیت با عین تایپ شده است اگر تصحیح شود بهتر است . شاد و سرفراز بمانید.